Plastikinis langas jūsų būstui. Didžiausi privalumai ir panaudojimas

Šiandien, tikriausiai būtų sunku rasti būstą, kuriame nėra sudėtų plastikinių langų. Klientai savo būsto ar komercinio pastato apdailai, noriai renkasi šio tipo langus. Kyla klausimas, kuo plastikinis langas toks ypatingas? Šiame straipsnyje, JRV Brothers įmonės ekspertai pasidalins pagrindinėmis įžvalgomis, apie plastikinių langų privalumus ir jų panaudojimą.

Kas tai?

Plastikiniai langai – tai modernios ir patogios šviesai pralaidžios sistemos, leidžiančios apsaugoti būstą nuo šilumos nutekėjimo. Plastikinis langas susideda iš plastikinio korpuso, kurio viduje yra įmontuotos oro kameros. Dažniausiai plastikiniai langai su orlaide, vitrininiai langai, apskritai plastikinis langas gaminami baltos spalvos, tačiau klientui pageidaujant jų spalva ir forma bei tekstūra  gali keistis.

Privalumai

 1. Minimali priežiūra

Skirtingai nei senoviniai langai su  mediniais rėmais, plastikinių langų nereikia keisti, lakuoti ar poliruoti. Juos galima lengvai plauti su  kempine arba šluoste, naudojant  muilą ir vandenį. O jeigu pavyzdžiui rinksitės medinius langus, juos reikės bent kartą per pusę metų dažyti bei lakuoti. 

 1. Patvarumas

Plastikinis langas natūraliai atsparus drėgmei, oro taršai ir pelėsiui. Jis nepūva, nerūdija, ir jo neveikia druskos korozija. Dėl to plastikiniai langai ir durys yra ilgalaikė medinių rėmų alternatyva.

 1. Ekologiškumas

Plastikinis langas yra draugiškas aplinkai, nes plastikas yra perdirbama medžiaga, kuriai reikia mažiau išteklių nei metalinėms alternatyvoms. Jis tarnauja 40-80 metų ir gali būti perdirbamas į plyteles, komercinės paskirties vamzdžius ir jungiamąsias detales.

 1. Šilumos izoliacija

 Plastikinis langas yra natūralus izoliatorius ir pasižymi mažu šilumos laidumu. Jis izoliuoja jūsų namus, išlaikydamas sistemos viduje oro sandarumą. Dėl to galite rečiau naudotis oro kondicionieriais ir šildytuvais temperatūrai namuose reguliuoti, o tai leidžia sutaupyti.

Dėl puikios šilumos izoliacijos, sumažėja pastato energijos sąnaudos. Mažesnės energijos sąnaudos reiškia mažesnes CO2 emisijas iš energijos gamybos šaltinių. Naudojant plastikinius langus, galima ženkliai prisidėti prie klimato kaitos mažinimo ir tvarios aplinkos formavimo.

Taip pat, dėl plastikinių langų sandarumo  sumažėja oro tarša. Plastikinis langas nepraleidžia dulkių, kenksmingų medžiagų ar garsų iš išorės. Tai ypač svarbu gyvenamųjų zonų ar triukšmingų vietų, kur norima išlaikyti patogią ir ramią aplinką. Sumažėjusi oro tarša prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės ir aplinkos gerovės.

 1. Gaminami pagal užsakymus

Plastikinis langas yra gaminamas pagal kiekvieno kliento užsakymą, todėl puikiai dera prie būsto dizaino ir išplanavimo. 

 1. Atsparumas blogoms oro sąlygoms

Plastikinis langas yra apsaugotas nuo atšiaurių oro sąlygų ir gali būti pritaikytas taip, kad būtų maksimaliai atsparus vėjui ir ugniai.

 1. Saugumas

Prie plastikinių langų galima pridėti iki 10 skirtingų užraktų. Naudojant langus kartu su apsauginiu arba laminuotu stiklu, tinkamai užtikrinsite savo būsto saugumą. 

 1. Garso izoliacija

Naudojant plastikinius langus kartu su dvigubais stiklais, triukšmą galite sumažinti beveik 80 %. Tai gali padėti sukurti ramesnę ir tylesnę namų aplinką, atokiau nuo miesto garsų.

 1. Kaina

Naujų arba keičiamų langų pirkimas yra didelė investicija, tačiau pasirinkus plastikinius langus, o ne kitas alternatyvas, galima sumažinti išlaidas ir sutaupyti.  Biudžetą taupančiam namų savininkui plastikinis langas yra puikus pasirinkimas. 

 1. Dizainas

Iš tikrųjų, jūsų būsto langų stilius gali iš esmės pakeisti jūsų būsto išvaizdą, todėl juos rinktis reikia atsakingai. Plastikinis langas pasižymi išskirtinėmis dizaino galimybėmis, pavyzdžiui nuo modernaus iki kaimiško stiliaus. Taip pat, svarbu paminėti ir spalvų gausumą. Galite rinktis kreminės, miglotai mėlynos ir švelniai žalios spalvos atspalvius arba elegantiškesnius pilkos ir juodos spalvos atspalvius. Galite susikurti savo svajonių plastikinius langus.

Kaip išlaikyti langus naujais? 

 •     Užtikrinkite tinkamą vėdinimą

Vėdinimas yra svarbus norint išlaikyti sveiką vidaus oro kokybę ir išvengti kondensato susidarymo ant langų paviršiaus. Užtikrinkite tinkamą kambario vėdinimą, reguliariai atidarę langus arba naudodami vėdinimo sistemą. Tai padės išvengti drėgmės kaupimosi ir kondensato susidarymo.

 • Laiku keiskite sandariklius

Jei pastebite, kad langų sandarikliai praranda elastingumą arba susidaro tarša, tai gali reikšti, kad juos reikia keisti. Tai svarbu siekiant išlaikyti tinkamą izoliaciją.

 • Saugokite langus nuo aukštos temperatūros

Plastikinis langas gali reaguoti neigiamai į aukštą temperatūrą. Venkite statyti arba įrengti karščio šaltinius šalia langų, nes tai gali sukelti deformacijas. Būkite atsargūs su krosnimis ar židiniais, ir laikykite juos pakankamai atokiai nuo plastikinių langų.

Plastikinių langų pritaikymas

 1. Modernus minimalistinis stilius. Plastikinis langas su baltomis linijomis ir minimaliu dekoru suteikia modernumo jūsų namams.
 2. Klasikinis dizainas. Plastikinis langas su įpatingais dekoratyviniais elementais, tokiais kaip rožės modeliai ar vitražiniai paveikslai, suteikia jūsų būstui klasikinį efektą. 
 3. Natūralumas. Plastikiniai langai su plačiais stiklo plotais leidžia natūraliam šviesos srautui patekti į jūsų namus, sukuriant jaukią ir ryškią atmosferą.
 4. Skandinaviškas stilius. Balti plastikiniai langai su medinėmis detalėmis suteikia skandinavišką efektą ir švarumą jūsų interjerui.
 5. Žaliasis pasirinkimas. Plastikinis langas su dideliu energijos efektyvumu ir ekologiškais gamybos principais atitinka ekologiškągyvenimo būdą ir tvarumo vertybes.

Kaip išsirinkti geriausią langų gamintoją?

 1. Patirtis ir reputacija. Pasirinkite gamintoją, turintį ilgametę patirtį ir gerą reputaciją plastikinių langų gamybos srityje.
 2. Kokybės sertifikatai. Įsitikinkite, kad gamintojas turi atitinkamus sertifikatus, patvirtinančius jo produktų kokybę ir atitiktį tarptautiniams standartams.
 3. Garantija. Patikimas gamintojas teikia ilgalaikes garantijas savo produktams.
 4. Klientų atsiliepimai. Paskaitykite klientų atsiliepimus apie gamintoją ir jo produktus.

Plastikiniai ar mediniai langai?

Jeigu neusprendžiate, kokius langus rinktis, atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:

1.Klimatas: Jei gyvenate labai atšiauriame  klimate, geriau rinktis medieną, nes ji gerai izoliuoja. o Jei gyvenate šiltesniame klimate, kuriame vyrauja 4 metų laikai, geresnis pasirinkimas gali būti plastikiniai langai, nes jie atsparesnis atmosferos poveikiui.

2. Namų stilius. Jei turite tradicinio stiliaus namą, mediniai langų rėmai gali būti geresnis pasirinkimas. Jei jūsų namas yra modernaus stiliaus, geresnis pasirinkimas gali būti plastikiniai langų rėmai.

3. Priežiūra. Jei nenorite užsiimti reguliaria medinių langų rėmų priežiūra, plastikinis langas  gali būti geresnis pasirinkimas.

4. Spalvos: Jei norite, kad langų rėmai derėtų prie namų interjero, plastikiniai langai gali būti geresnis variantas, nes juos galima rinktis iš įvairių spalvų.

Nors mediena yra natūrali medžiaga, plastikas – dirbtinė, langai iš plastiko yra daug tvirtesni už medinius. Taip pat, mediena yra porėta ir gali sugerti drėgmę, o plastikas – ne. Dėl to gali kilti tokių problemų kaip deformacija, puvimas ir pelėsis. Ir langai iš plastiko yra  pigesni už medieną. Rinkdamiesi plastikinius langus, gaunate aukštą prekės ir kainos santykį. 

Be abejo, pasirinkimas priklauso nuo jūsų norų. Jei tikitės natūralios medžiagos, pasižyminčios klasikine išvaizda, tuomet mediena gali būti tinkamas pasirinkimas. Jei ieškote mažai priežiūros reikalaujančių ir įvairių spalvų langų, tuomet plastikinis langas gali būti geresnis pasirinkimas.Taigi, pristatėme jums pagrindinę informaciją, apie plastikinius langus. Tai puikus sprendimo būdas, jeigu norite susikurti patrauklaus dizaino būstą. Mūsų įmonėje gaminamas plastikinis langas pasižymi kokybiškumu ir ilgaamžiškumu. Susisiekime ir aptarkime jūsų lūkesčius!

Susisiekite

  Vardas, pavardė: