Mediniai langai – kodėl verta juos rinktis?

Mediniai langai jrvĮsirenginėjant namus vienas opiausių klausimų, kurį reikia išspręsti - tai langų pasirinkimas. Langai yra tokia namų detalė, kuri yra matoma ir iš vidaus, ir iš išorės, tad svarbu tinkamai pasirinkti langus atsižvelgiant į oro sąlygas bei eksterjerą, o vidinis vaizdas derėtų prie namų interjero. Derėtų atminti, kad langai - ilgalaikė investicija, kuriai  Vienas iš galimų pasirinkimų - mediniai langai. Taigi, kodėl vertėtų juos rinktis savo namuose?

  • Ilgaamžiškumas. Aukščiausios kokybės sertifikuotiems langams gali būti suteikiama net 10-ies metų garantija.
  • Ekologiškumas. jeigu Jums rūpi aplinkos apsauga, ekologija ir Jūsų pačių sveikata, mediniai langai - neabejotinai vienintelis Jūsų pasirinkimas.
  • medis - natūralus produktas, turintis savybę “kvėpuoti”, dėl to mediniai langai padeda palaikyti tinkamą drėgmės balansą patalpų viduje.
  • Didelė spalvų įvairovė. Mediniai langai pasižymi didele spalvų palete, todėl nesunku juos priderinti prie interjero ar eksterjero. Be to, vidinė bei išorinė langų spalva gali skirtis, todėl problemų įkomponuojant langus į bendrą vaizdą neturėtų kilti.
  • Apsauga nuo šalčio slenksčių. Medienos naudojimas padeda išvengti šalčio slenksčio susiformavimo lango rėmuose ir vandens susikondensavimo tam netinkamose vietose.
  • Nėra elektrostatinio krūvio. Medis yra medžiaga, neturinti elektrostatinio krūvio, todėl ant jų nesikaupia dulkės.
  • Mažiausias šiluminio plėtimosi koeficientas. Medis turi mažiausią šiluminio plėtimosi koeficientą, tad renkantis medinius langus galima plačiai laviruoti renkantis langų dizainą.
  • Trisluoksnis medienos klijavimas. Dažniausiai medinių langų gamyboje naudojamas trijų sluoksnių medienos klijavimas, padedantis apsaugoti medieną nuo deformacijos bei užtikrinantis langų ilgaamžiškumą.

Bene didžiausiu medinių langų trukumu galima įvardyti aplinkos poveikį - nuo saulės šviesos langų spalva bei forma gali kisti, langai gali susitraukti arba išsiplėsti ir tai gali sukelti papildomų problemų langus atidarant bei uždarant. Tai reiškia, jog mediniams langams, skirtingai nuo kitų langų, yra reikalinga didesnė priežiūra. Negana to, dažniausiai dėl visų įvardytų medinių langų pliusų šių langų kaina yra didesnė lyginant su langais, gaminamais iš nenatūralių medžiagų.

Vis dėlto verta rinktis medinius langus - jie draugiški aplinkai ir estetiškai atrodo gražiai, o tinkamai prižiūrimi tarnaus ilgai.