Lauko terasų įrengimas. Ką reikia žinoti?

Atėjus šiltiems orams, pradedame daugiau laiko leisti lauke. Turintieji nuosavus gyvenamuosius būstus, neretai susimąsto apie lauko terasos įrengimą. Kyla klausimas, kaip vyksta terasų įrengimas, ir ką reikia žinoti? Šiame straipsnyje, mūsų įmonės ekspertai, pasidalins pagrindiniais aspektais, bei privalumais, kuriuos suteikia lauko terasų įrengimas.

LAUKO TERASOS PRIVALUMAI

  • Kokybiškai praleistas laikas su šeima.
  • Galima įsirengti grilį.
  • Ekonomiškumas.
  • Grynas oras.

Terasų įrengimo medžiagos

KAIP ĮSIRENGTI TERASĄ?

1. Raskite tinkamą vietą. Lauko terasų įrengimas prasideda nuo tinkamos vietos pasirinkimo. Jeigu norite ilgai mėgautis saulės spinduliais, terasą planuokite statyti pietinėje arba pietrytinėje namo dalyje. Jeigu planuojate terasoje įsirengti ir grilį, ją geriausia statyti toliau nuo būsto.

2. Tinkamas lauko terasos dydis. Labai svarbu apsvarstyti, apie kokio dydžio terasą svajojate. Jeigu planuojate statyti grilį, arba norėsite viduje pastatyti lauko stalą su kėdėmis, gali prireikti didesnės erdvės. Jeigu turite galimybę, išmatuokite lauko baldų ir kitų daiktų dydį, tuomet bus lengviau nustatyti, kokio dydžio terasos jums reikia.

3. Medžiagų įsigijimas. Prieš pradedant statyti terasos pamatus, svarbu įsigyti visas terasos įrengimui reikalingas medžiagas. Jeigu terasą įsirenginėjate patys, turite įsigyti polius, lentas bei kitus elementus. Jeigu terasų įrengimas vykdomas samdant specialistus, jie dažniausiai medžiagas atsiveža patys ir jums nereikia niekuo rūpintis.

4. Pamatų įrengimas. Techninis terasų įrengimas prasideda nuo pamatų statymo. Dažniausiai pamatams įrengti yra naudojami poliai, kurie gali būti betonuojami, arba metaliniai. Tai populiariausias pamatų tipas, nes jis patikimas ir finansiškai naudingas sprendimas jūsų terasos įrengimui. Polių paskirtis – pakelti terasos karkasą nuo žemės ir neleisti jam pūti bei susigadinti nuo prastų oro sąlygų.

5. Karkaso įrengimas. Apskritai terasų įrengimas reikalauja ypatingo kruopštumo ir susikaupimo. O įrengiant karkasą, svarbu atkreipti dėmesį į kelis aspektus: kokiu tankumu bus klojamas karkasas, taip pat, ar bus tvirtinami turėklai, kolonos ir t.t. Atsiminkite, kad karkaso sijos neturėtų būti toli viena nuo kitos. Nes kitu atveju, įrengtos terasos grindys gali būti nestabilios. Jeigu ant jų stovės didelis kiekis žmonių, terasos grindys gali net įlūžti.
Norint įsirengti kokybišką terasą, labai svarbu renkantis medžiagas atsakingai apmąstyti, kokio tipo terasines lentas planuojate naudoti. Kuo tvirtesnės lentos, tuo didesnė tikimybė, kad terasa bus ilgaamžė.

6. Lentų tvirtinimas. Dažniausiai, terasos grindys įrengiamos naudojant medžio kompozito lentas. Šio tipo lentos estetiškos, pasižyminčios tvirtumu ir ilgaamžiškumu.  Lentų klojimo procesas yra greitas ir sklandus. Kai terasa yra montuojama iš medinių lentų, ji tvirtinama su CAMO varžtais. Tai paslėpta tvirtinimo sistema, kuri nepalieka jokių prisukimo žymių.

Be abejo, grindis galima įrengti ir naudojant akmens masės plyteles. Jos ilgaamžiškos, taip pat, jas sunku įskelti. Esant vėsiam orui arba šaltuoju metu, jos sugeria mažiau drėgmės.

Jeigu terasų įrengimas yra atliekamas su medinėmis lentomis, galima papildomai atlikti aliejavimą. Jis suteikia medienai išskirtinį atspalvį ir apsaugo nuo pažeidimų bei saulės spindulių. Aliejavimą galima atlikti kartą per metus, arba tada kai pastebite, kad mediena prarado savo pirminę spalvą.

Statoma terasa

7. Apdaila ir kitos dalys. Terasų įrengimas neapsieina be papildomų elementų suplanavimo. Svarbu žinoti, ar planuojate savo terasoje turėti turėklus, arba stogą. Jau prieš pradėdami kloti lauko terasos grindis, nuspręskite ar norite turėti laiptus, vedančius iš terasos. Jeigu terasos pagrindas nėra aukštas, laiptų tikriausiai nereikės, todėl atvirų terasos šonų palikti nereikia.

STOGAS

Jeigu planuojate terasoje laiką leisti ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir žiemą, verta pagalvoti apie terasą su stogu. Jis ne tik apsaugos nuo lietaus, bet ir išlaikys medinių grindų tvirtumą ir apsaugos jas nuo puvimo. Terasos stogas gali būti įvairių tipų: iš stiklo, čerpių arba skardos. 

Vienas iš populiariausių terasos pasirinkimų su netradiciniu stogu- pavėsinė su pergola. Tai mobili surenkama pavėsinė, kurios konstrukcija yra lengvesnė nei tradicinės pavėsinės. Jos stogas slankiojasi ir yra valdomas automatiškai.

APŠVIETIMAS

Įsirengiant terasą, svarbu nepamiršti ir apšvietimo. Lauko terasų įrengimas su šviestuvais sukurs estetiškumo pojūtį ir leis komfortiškai leisti laiką.. Geriausia yra rinktis į grindis tvirtinamus LED šviestuvus, kurie suteikia puikų kokybės ir kainos santykį. LED šviestuvai išskiria savo plačiomis pasirinkimo galimybėmis, todėl galėsite lengvai atrasti tokį šviestuvo dizainą, kuris labiausiai derės prie jūsų lauko terasos. Taip pat, terasoje galite pasikabinti girliandas. Tai suteiks jūsų terasai jaukumo. Pirkdami šviestuvus įsitikinkite, kad jie yra atsparūs vandeniui, ir gali būti naudojami lauko sąlygomis.

KIEK LAIKO VYKSTA TERASŲ ĮRENGIMAS?

Jeigu samdote specialistų komandą, dažniausiai terasą jie įrengia per 4-6 dienas. O jeigu terasų įrengimas jums neatrodo toks sudėtingas, galite tai atlikti patys. Tačiau tikriausiai, užtruksite šiek tiek ilgiau.

Terasos stiklinimas

TERASŲ ĮRENGIMAS SAVARANKIŠKAI AR SAMDANT SPECIALISTUS?

Jeigu svajojate, apie lauko terasą, tačiau jos įrengimui negalite skirti daug dėmesio ir savo laiko, geriausia šiuos darbus patikėti profesionalams. Lauko terasų įrengimas yra atsakingas procesas, kuriam reikia surinkti visas reikiamas medžiagas bei įrangą. Geriausiai šiuos darbus atlieka į lauko terasų įrengimą specializuotos įmonės.

JRV dirba 10 metų patirtį turintys specialistai, kurie pasirūpins visu Jūsų lauko terasos įrengimo procesu. Nuo polių įrengimo iki terasos stiklinimo, patyrę eskpertai naudoja aukščiausios kokybės medžiagas Jūsų svajonių lauko erdvės sukūrimui. 

KOKIŲ KLAIDŲ REIKIA VENGTI?

Kad terasų įrengimas būtų sklandus, reikia atkreipti dėmesį į dažniausiai pasitaikančias klaidas:

  • Jeigu naudojate grindų lentas iš maumedžio, taip pat, ir terasos visa konstrukcija turėtų būti iš šios medienos tipo. Jeigu yra naudojamos skirtingos lentos, jos gali skirtingai nusidėvėti ir terasa atrodys neestetiškai. 
  • Kai kurie klientai mano, kad medienos nereikia aliejuoti. Tačiau dėl sudėtingų oro sąlygų, mediena praranda savo išvaizdą ir patrauklumą. Todėl, geriausia bent kas 2 metus ją nudažyti.
  • Terasų įrengimas neapsieina be matavimų. Labai svarbu atsakingai pamatuoti ir tik tuomet įrengti terasos pamatus. Žemės paviršius visuomet bent minimaliai keičiasi ir juda. Todėl jeigu pamatai nebus tvirtai įstatyti, ateityje terasa gali būti nestabilios formos, bei sugriūti.

LAUKO TERASOS BALDAI

Kai visi darbai ir terasų įrengimas atliktas, tikriausiai norėsite įsigyti ir baldus. Rinkdamiesi baldus, atkreipkite dėmesį į kelis aspektus. Jeigu ruošiatės baldus laikyti ne sezono metu, medžiaga turi būti storesnė ir patvari. Sintetiniai baldai yra atspariausi drėgmei ir atrodo estetiškai. Taip pat, nuspręskite, ar terasos baldus laikysite vienoje vietoje. Galbūt norėsite žaisti įvairius žaidimus, todėl teks baldus perstatyti. Tuo atveju, ieškokite lengvesnių lauko baldų. Jeigu terasoje planuojate laikyti minkštus baldus, rinkitės raštuotus užtiesalus, kuriuos galėsite naudoti iš abiejų pusių ir apversti, jeigu sušlaps. Rinkdamiesi baldus, apsvarstykite kokį dizainą svajojate savo terasoje sukurti. Pavyzdžiui, skandinavišką stilių.

GRILIS ARBA KEPSNINĖ

Ar planuojate savo terasoje įsirengti grilį? Jeigu mėgstate vakarieniauti lauke, kepsninė puikiai derės jūsų terasoje. Jeigu kepsninę naudosite dažnai, geriausia rinktis kokybiškesnę. Jeigu leisite laiką su didelėmis kompanijomis, geriausia įsigyti kepsninę su nedidele virtuve. Be abejo, tuomet reikia įrengti didelę terasos erdvę, kurioje tilps tiek kepsninė tiek būrys draugų. Geriausia yra rinktis keraminę kepsninę, nes ji sulaiko šilumą ir puikiai tinka įvairių patiekalų gaminimui. 

Taigi, akivaizdu, kad terasų įrengimas yra atsakingas bei ilgo planavimo reikalaujantis procesas. Jeigu svajojate turėti privačią laiko leidimo zoną prie savo būsto, lauko terasa yra puikus sprendimo būdas. Mūsų įmonėje dirba ilgametę patirtį turintys ekspertai, kurie teikia profesionalias terasų įrengimo paslaugas.  Susisiekime!

Susisiekite

    Vardas, pavardė: